Honeywell Sensing and Productivity Solutions 135-502FAG-J01
Part No.:
135-502FAG-J01
Manufacturer:
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Category:
NTC Thermistors
Package:
DO-204AH, DO-35, Axial
Datasheet:
DeepFinds Electronics135-502FAG-J01.pdf
Description:
THERMISTOR NTC 5KOHM 3974K DO35
Shipping
Inventory:409
Manufacturer:
Series:
135
Package/Case:
DO-204AH, DO-35, Axial
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance in Ohms @ 25°C:
5k
Resistance Tolerance:
±10%
B Value Tolerance:
B0/50:
B25/50:
B25/75:
3974K
Operating Temperature:
-60°C ~ 300°C
Power - Max:
Length - Lead Wire:
1.13" (28.60mm)