Mercury Electronics Ind. Co. Ltd 25QHM53D4.0-16.667
Part No.:
25QHM53D4.0-16.667
Datasheet:
DeepFinds Electronics25QHM53D4.0-16.667.pdf
Description:
XTAL OSC SSXO 16.6670MHZ CMOS
Frequency:
16.667 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-45°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
-4.00%, Down Spread
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)