Mercury Electronics Ind. Co. Ltd 3QHM53C1.5-133.300
Part No.:
3QHM53C1.5-133.300
Datasheet:
DeepFinds Electronics3QHM53C1.5-133.300.pdf
Description:
XTAL OSC SSXO 133.3000MHZ CMOS
Frequency:
133.3 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-45°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
±1.50%, Center Spread
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.047" (1.20mm)