3QHM572C0.25-28.63636.pdf
| Image |  |
| Series | QuikXO | QuikXO | QuikXO | QuikXO | QuikXO |
| Packaging | Strip | Strip | Strip | Strip | Strip |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Base Resonator | Crystal | Crystal | Crystal | Crystal | Crystal |
| Type | SSXO | SSXO | SSXO | SSXO | SSXO |
| Frequency | 32.768 MHz | 27 MHz | 27.5 MHz | 30 MHz | 25 MHz |
| Function | Enable/Disable | Enable/Disable | Enable/Disable | Enable/Disable | Enable/Disable |
| Output | CMOS (Low EMI) | CMOS (Low EMI) | CMOS (Low EMI) | CMOS (Low EMI) | CMOS (Low EMI) |
| Voltage - Supply | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V |
| Frequency Stability | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR) | - | - | - | - | - |
| Operating Temperature | -45°C ~ 85°C | -45°C ~ 85°C | -45°C ~ 85°C | -45°C ~ 85°C | -45°C ~ 85°C |
| Current - Supply (Max) | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) | 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.055" (1.40mm) | 0.055" (1.40mm) | 0.055" (1.40mm) | 0.055" (1.40mm) | 0.055" (1.40mm) |