3M 71M-250-32-NBL
Part No.:
71M-250-32-NBL
Manufacturer:
3M
Category:
Quick Connects, Quick Disconnect Connectors
Package:
Description:
FULLY NYLON INSULATED WITH INSUL
Manufacturer:
3M
Series:
Highland™
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Terminal Type:
Standard
Gender:
Male
Tab Width:
0.250" (6.35mm)
Tab Thickness:
0.032" (0.81mm)
Tab Length:
Length - Overall:
0.950" (24.13mm)