Automation Components, Inc. A/100-2W-INW-4"-4X
Part No.:
A/100-2W-INW-4"-4X
Package:
Module
Description:
SENSOR RTD 100OHM MODULE
Package/Case:
Module
Active
Resistance @ 0°C:
100 Ohms
Resistance Tolerance:
±0.06%
Operating Temperature:
-40°C ~ 200°C
Termination:
Connector
Accuracy:
Temperature Coefficient:
3850ppm/°C
Current:
5 mA