Automation Components, Inc. A/20K-FA-12'-BB
Part No.:
A/20K-FA-12'-BB
Manufacturer:
Automation Components, Inc.
Category:
NTC Thermistors
Package:
Module
Description:
20,000 Ohm Thermistor, Flexible
Manufacturer:
Automation Components, Inc.
Series:
A/20K
Package/Case:
Module
Packaging:
Tape & Box (TB)
Product Status:
Active
Resistance in Ohms @ 25°C:
20k
Resistance Tolerance:
B Value Tolerance:
B0/50:
B25/50:
B25/75:
Operating Temperature:
0°C ~ 75°C
Power - Max:
Length - Lead Wire:
12.00" (304.80mm)