Assmann WSW Components AFFC09-19-100-TVD-T
Part No.:
AFFC09-19-100-TVD-T
Series:
AFFC09
Mounting Type:
Through Hole
Connector/Contact Type:
Contacts, Vertical - 2 Sided
Number of Positions:
19
Pitch:
0.039" (1.00mm)
Termination:
Kinked Pin
FFC, FCB Thickness:
0.30mm
Height Above Board:
0.217" (5.50mm)