Assmann WSW Components AFFC10-15-100-THT-T
Part No.:
AFFC10-15-100-THT-T
Series:
AFFC10
Mounting Type:
Through Hole, Right Angle
Connector/Contact Type:
Contacts, Top
Number of Positions:
15
Pitch:
0.039" (1.00mm)
FFC, FCB Thickness:
0.30mm
Height Above Board:
0.150" (3.80mm)