Assmann WSW Components AFFC10-20-100-SVS-R
Part No.:
AFFC10-20-100-SVS-R
Series:
AFFC10
Mounting Type:
Surface Mount
Connector/Contact Type:
Contacts, Vertical - 1 Sided
Number of Positions:
20
Pitch:
0.039" (1.00mm)
Termination:
Solder
FFC, FCB Thickness:
0.30mm
Height Above Board:
0.205" (5.20mm)