Assmann WSW Components AFFC16-12-100-THT-T
Part No.:
AFFC16-12-100-THT-T
Series:
AFFC16
Mounting Type:
Through Hole, Right Angle
Connector/Contact Type:
Contacts, Top
Number of Positions:
12
Pitch:
0.039" (1.00mm)
FFC, FCB Thickness:
0.30mm
Height Above Board:
0.150" (3.80mm)