Assmann WSW Components AFFC16-14-100-TVS-T
Part No.:
AFFC16-14-100-TVS-T
Series:
AFFC16
Mounting Type:
Through Hole
Connector/Contact Type:
Contacts, Vertical - 1 Sided
Number of Positions:
14
Pitch:
0.039" (1.00mm)
FFC, FCB Thickness:
0.30mm
Height Above Board:
0.197" (5.00mm)