Assmann WSW Components AFFC16-17-100-THB-T
Part No.:
AFFC16-17-100-THB-T
Series:
AFFC16
Mounting Type:
Through Hole, Right Angle
Connector/Contact Type:
Contacts, Bottom
Number of Positions:
17
Pitch:
0.039" (1.00mm)
FFC, FCB Thickness:
0.30mm
Height Above Board:
0.150" (3.80mm)