Assmann WSW Components AFFC20-45-050-SVS-T
Part No.:
AFFC20-45-050-SVS-T
Series:
AFFC20
Packaging:
Bulk
Mounting Type:
Surface Mount
Connector/Contact Type:
Contacts, Vertical - 1 Sided
Number of Positions:
45
Pitch:
0.020" (0.50mm)
FFC, FCB Thickness:
0.30mm
Height Above Board:
0.154" (3.90mm)