Assmann WSW Components AFFC23-22-050-SHB-R
Part No.:
AFFC23-22-050-SHB-R
Package:
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsAFFC23-22-050-SHB-R.pdf
Description:
FFC/FPC CONNECTORS FEMALE SMT P
Series:
AFFC23
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Connector/Contact Type:
Contacts, Bottom
Number of Positions:
22
Pitch:
0.020" (0.50mm)
FFC, FCB Thickness:
0.30mm
Height Above Board:
0.047" (1.20mm)