Assmann WSW Components AFFC23-25-050-SHT-R
Part No.:
AFFC23-25-050-SHT-R
Package:
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsAFFC23-25-050-SHT-R.pdf
Description:
FFC/FPC CONNECTORS FEMALE SMT P
Series:
AFFC23
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Connector/Contact Type:
Contacts, Top
Number of Positions:
25
Pitch:
0.020" (0.50mm)
FFC, FCB Thickness:
0.29mm ~ 0.34mm
Height Above Board:
0.047" (1.20mm)