Assmann WSW Components AFFC25-12-100-SHB-R
Part No.:
AFFC25-12-100-SHB-R
Series:
AFFC25
Packaging:
Bulk
Connector/Contact Type:
Contacts, Bottom
Number of Positions:
12
Pitch:
0.039" (1.00mm)
FFC, FCB Thickness:
0.30mm
Height Above Board:
0.087" (2.20mm)