Abracon LLC ASFL-50.000MHZ-C
Part No.:
ASFL-50.000MHZ-C
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Oscillators
Package:
Description:
OSCILLATOR XO
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Base Resonator:
Type:
Frequency:
Function:
Output:
Voltage - Supply:
Frequency Stability:
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
Ratings:
Mounting Type:
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
Height - Seated (Max):
1. How to order ASFL-50.000MHZ-C on DeepFinds Electronics?
3. Are the ASFL-50.000MHZ-C price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ASFL-50.000MHZ-C?
Manufacturer Abracon LLC Abracon LLC Abracon LLC Abracon LLC Abracon LLC
Series ASFL1 ASFL1 ASFL1 ASFL1 ASFL1
Package/Case 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Base Resonator Crystal Crystal Crystal Crystal Crystal
Type XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 20 MHz 24 MHz 16.384 MHz 125 MHz 100 MHz
Function Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable Enable/Disable
Output HCMOS, TTL HCMOS, TTL HCMOS, TTL HCMOS, TTL HCMOS, TTL
Voltage - Supply 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V
Frequency Stability ±50ppm ±100ppm ±50ppm ±50ppm ±100ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C -40°C ~ 85°C -20°C ~ 70°C -20°C ~ 70°C -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 15mA 15mA 15mA 85mA 85mA
Ratings - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm) 0.051" (1.30mm) 0.051" (1.30mm) 0.051" (1.30mm) 0.051" (1.30mm)