Abracon LLC AWSCR-4.91CPLA-C33-T4
Part No.:
AWSCR-4.91CPLA-C33-T4
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Resonators
Package:
3-SMD, Non-Standard
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsAWSCR-4.91CPLA-C33-T4.pdf
Description:
CERAMIC RES 4.9100MHZ 33PF SMD
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
AWSCR-CPLA
Package/Case:
3-SMD, Non-Standard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Ceramic
Frequency:
4.91 MHz
Frequency Stability:
±0.3%
Frequency Tolerance:
±0.5%
Features:
Built in Capacitor
Capacitance:
33 pF
Impedance:
30 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.236" L x 0.118" W (6.00mm x 3.00mm)
Height:
0.059" (1.50mm)