Abracon LLC AWSZT-12.00MXD-T
Part No.:
AWSZT-12.00MXD-T
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Resonators
Package:
1916 (4741 Metric)
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsAWSZT-12.00MXD-T.pdf
Description:
CERAMIC RES 12.0000MHZ SMD
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
AWSZT-MXD
Package/Case:
1916 (4741 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Ceramic
Frequency:
12 MHz
Frequency Stability:
±0.5%
Frequency Tolerance:
±0.3%
Features:
Capacitance:
Impedance:
40 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 85°C
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.185" L x 0.161" W (4.70mm x 4.10mm)
Height:
0.055" (1.40mm)