Ampleon USA Inc. BLC10G18XS-301AVTZ
Part No.:
BLC10G18XS-301AVTZ
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
SOT-1275-1
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBLC10G18XS-301AVTZ.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 30V DFM6
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Series:
Package/Case:
SOT-1275-1
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Technology:
LDMOS
Configuration:
Dual
Frequency:
1.805GHz ~ 1.88GHz
Gain:
15.6dB
Voltage - Test:
30 V
Current Rating (Amps):
Noise Figure:
Current - Test:
300 mA
Power - Output:
300W
Voltage - Rated:
65 V