BLC10G22XS-301AVTZ.pdf
| Image |  |
| Series | - | - | BLC | - | BLC |
| Package/Case | SOT-1258-4 | SOT-1258-4 | SOT-1258-4 | SOT-1258-4 | SOT-1275-1 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | Tray | Tray | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Technology | LDMOS | LDMOS | LDMOS | LDMOS | LDMOS |
| Frequency | 2.11GHz ~ 2.2GHz | 2.11GHz ~ 2.17GHz | 2.11GHz ~ 2.18GHz | 2.11GHz ~ 2.17GHz | 2.11GHz ~ 2.2GHz |
| Gain | 17dB | 15.4dB | 15.7dB | 15.4dB | 15dB |
| Voltage - Test | 28 V | 30 V | 30 V | 30 V | 32 V |
| Current Rating (Amps) | 2.8µA | 2.8µA | 2.8µA | 2.8µA | 1.4µA |
| Noise Figure | - | - | - | - | - |
| Current - Test | 800 mA | 1.2 A | 1.15 A | 1.2 A | 1.085 A |
| Power - Output | 400W | 600W | 570W | 600W | 400W |
| Voltage - Rated | 65 V | 65 V | 65 V | 65 V | 65 V |