Ampleon USA Inc. BLC10G22XS-400AVTZ
Part No.:
BLC10G22XS-400AVTZ
Package:
SOT-1258-4
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBLC10G22XS-400AVTZ.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 28V SOT1258-4
Package/Case:
SOT-1258-4
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Frequency:
2.11GHz ~ 2.2GHz
Gain:
17dB
Voltage - Test:
28 V
Current Rating (Amps):
2.8µA
Noise Figure:
Current - Test:
800 mA
Power - Output:
400W
Voltage - Rated:
65 V