Ampleon USA Inc. BLC10G22XS-551AVTZ
Part No.:
BLC10G22XS-551AVTZ
Package:
SOT-1258-4
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBLC10G22XS-551AVTZ.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 32V SOT1258-4
Package/Case:
SOT-1258-4
Configuration:
Dual, Common Source
Frequency:
2.1GHz ~ 2.2GHz
Gain:
16dB
Voltage - Test:
32 V
Current Rating (Amps):
2.8µA
Noise Figure:
Current - Test:
900 mA
Power - Output:
550W
Voltage - Rated:
65 V