BLC8G27LS-140AVZ.pdf
| Image |  |
| Series | - | - | - | - | - |
| Package/Case | SOT-1275-1 | SOT-1275-1 | SOT-1275-3 | SOT-1275-1 | SOT-1251-3 |
| Packaging | Bulk | Tape & Reel (TR) | Bulk | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Technology | LDMOS | LDMOS | LDMOS | LDMOS | LDMOS |
| Frequency | 2.5GHz ~ 2.69GHz | 2.5GHz ~ 2.69GHz | 2.5GHz ~ 2.69GHz | 2.5GHz ~ 2.69GHz | 2.6GHz ~ 2.7GHz |
| Gain | 15.5dB | 14.5dB | 14dB | 15.5dB | 17dB |
| Voltage - Test | 28 V | 28 V | 28 V | 28 V | 28 V |
| Current Rating (Amps) | - | - | - | - | - |
| Noise Figure | - | - | - | - | - |
| Current - Test | 250 mA | 320 mA | 200 mA | 250 mA | 1.73 A |
| Power - Output | 17.8W | 28W | 28W | 17.8W | 65W |
| Voltage - Rated | 65 V | 65 V | 65 V | 65 V | 65 V |