Ampleon USA Inc. BLC8G27LS-210PVZ
Part No.:
BLC8G27LS-210PVZ
Package:
SOT-1251-3
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBLC8G27LS-210PVZ.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 28V 8DFM
Package/Case:
SOT-1251-3
Packaging:
Tray
Configuration:
Dual, Common Source
Frequency:
2.6GHz ~ 2.7GHz
Gain:
17dB
Voltage - Test:
28 V
Current - Test:
1.73 A
Power - Output:
65W
Voltage - Rated:
65 V