Ampleon USA Inc. BLC9G20LS-470AVTZ
Part No.:
BLC9G20LS-470AVTZ
Package:
SOT-1258-3
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsBLC9G20LS-470AVTZ.pdf
Description:
RF MOSFET LDMOS 28V DFM6
Package/Case:
SOT-1258-3
Packaging:
Bulk
Configuration:
Dual, Common Source
Frequency:
1.81GHz ~ 1.88GHz
Gain:
15.7dB
Voltage - Test:
28 V
Current - Test:
400 mA
Power - Output:
470W
Voltage - Rated:
65 V