Ampleon USA Inc. BLF6G27-10GHJ
Part No.:
BLF6G27-10GHJ
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
SOT-975C
Description:
RF MOSFET LDMOS 28V CDFM2
Manufacturer:
Ampleon USA Inc.
Series:
Package/Case:
SOT-975C
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Technology:
LDMOS
Configuration:
Frequency:
2.5GHz ~ 2.7GHz
Gain:
19dB
Voltage - Test:
28 V
Current Rating (Amps):
3.5A
Noise Figure:
Current - Test:
130 mA
Power - Output:
2W
Voltage - Rated:
65 V