BU-191930016.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BU-191930016.
| Image |  |
| Series | - | - | - | - | - |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Stud/Tab Size | 5/16 Stud | 5/16 Stud | 3/8 Stud | 3/8 Stud | 3/8 Stud |
| Thickness | 0.076" (1.93mm) | 0.095" (2.41mm) | 0.095" (2.41mm) | 0.105" (2.67mm) | 0.076" (1.93mm) |
| Width - Outer Edges | 0.550" (13.97mm) | 0.650" (16.50mm) | 0.730" (18.54mm) | 1.030" (26.16mm) | 0.570" (14.48mm) |
| Length - Overall | 1.540" (39.12mm) | 1.620" (41.15mm) | 1.830" (46.48mm) | 2.350" (59.69mm) | 1.540" (39.12mm) |
| Termination | Crimp | Crimp | Crimp | Crimp | Crimp |
| Wire Gauge | 4 AWG | 2 AWG | 1/0 AWG | 4/0 AWG | 4 AWG |