Knowles Dielectric Labs CSA-200-25X25X6-G-561-K
Part No.:
CSA-200-25X25X6-G-561-K
Manufacturer:
Knowles Dielectric Labs
Category:
Thin Film Capacitors
Package:
Nonstandard SMD
Description:
COMPEX
Manufacturer:
Knowles Dielectric Labs
Series:
CSA
Package/Case:
Nonstandard SMD
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Capacitance:
560 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
Mounting Type:
Surface Mount
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
General Purpose
Size / Dimension:
0.025" L x 0.025" W (0.63mm x 0.63mm)
Height - Seated (Max):
0.008" (0.21mm)