Knowles Dielectric Labs CSA-50-15X15X4-G-0R5-A
Part No.:
CSA-50-15X15X4-G-0R5-A
Manufacturer:
Knowles Dielectric Labs
Category:
Thin Film Capacitors
Package:
Nonstandard SMD
Description:
COMPEX
Manufacturer:
Knowles Dielectric Labs
Series:
CSA
Package/Case:
Nonstandard SMD
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Capacitance:
0.5 pF
Tolerance:
±0.05pF
Voltage - Rated:
Mounting Type:
Surface Mount
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
General Purpose
Size / Dimension:
0.015" L x 0.015" W (0.38mm x 0.38mm)
Height - Seated (Max):
0.006" (0.14mm)