Panduit Corp DNF18-205-C
Part No.:
DNF18-205-C
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Quick Connects, Quick Disconnect Connectors
Package:
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsDNF18-205-C.pdf
Description:
CONN QC RCPT 18-22AWG 0.187
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
Pan-Term®
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Terminal Type:
Standard
Gender:
Female
Tab Width:
0.187" (4.75mm), 0.205" (5.21mm)
Tab Thickness:
0.032" (0.81mm)
Tab Length:
Length - Overall:
0.760" (19.30mm)