Panduit Corp DNFR14-205FIB-M
Part No.:
DNFR14-205FIB-M
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Quick Connects, Quick Disconnect Connectors
Package:
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsDNFR14-205FIB-M.pdf
Description:
CONN QC RCPT 14-16AWG 0.187
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
Pan-Term®
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Terminal Type:
Angled - 90°, Flag
Gender:
Female
Tab Width:
0.187" (4.75mm), 0.205" (5.21mm)
Tab Thickness:
0.032" (0.81mm)