Microchip Technology DSC6083CI1A-425K000
Part No.:
DSC6083CI1A-425K000
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
Oscillators
Package:
4-VDFN
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsDSC6083CI1A-425K000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 425.0000KHZ CMOS SMD
Manufacturer:
Microchip Technology
Series:
DSC60XX
Package/Case:
4-VDFN
Packaging:
Tube
Product Status:
Obsolete
Base Resonator:
MEMS
Type:
XO (Standard)
Frequency:
425 kHz
Function:
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
1.71V ~ 3.63V
Frequency Stability:
±50ppm
Absolute Pull Range (APR):
±50ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
1.3mA (Typ)
Ratings:
AEC-Q100
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)