Panduit Corp DV14-250P-LYY
Part No.:
DV14-250P-LYY
Manufacturer:
Panduit Corp
Category:
Quick Connects, Quick Disconnect Connectors
Package:
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsDV14-250P-LYY.pdf
Description:
CONN QC RCPT/TAB 14-16AWG 0.250
Manufacturer:
Panduit Corp
Series:
Pan-Term®
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Terminal Type:
Stacked
Gender:
Female and Male
Tab Width:
0.250" (6.35mm)
Tab Thickness:
0.032" (0.81mm)
Tab Length:
Length - Overall:
0.880" (22.35mm)