Panasonic Electronic Components EEF-UD0D221XE
Part No.:
EEF-UD0D221XE
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsEEF-UD0D221XE.pdf
Description:
CAP ALUM POLY 220UF 20% 2V SMD
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
2 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
15mOhm
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.118" (3.00mm)
Surface Mount Land Size: