Panasonic Electronic Components ERA-S15J103V
Part No.:
ERA-S15J103V
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Specialized Resistors
Package:
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsERA-S15J103V.pdf
Description:
RES TEMP SENS 10K OHM 5% 1/10W
Manufacturer:
Series:
ERAS
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Mounting Type:
Temperature Sensitive
Type:
Temperature Correction Circuits
Applications:
Metal Film
Composition:
10 kOhms
Resistance:
Tolerance:
±5%
Power (Watts):
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient:
1500ppm/°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C