Panasonic Electronic Components ERT-D3FFL160S
Part No.:
ERT-D3FFL160S
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
NTC Thermistors
Package:
Disc, 7.5mm
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsERT-D3FFL160S.pdf
Description:
THERMISTOR NTC 16OHM 3200K DISC
Manufacturer:
Series:
ERT-D
Package/Case:
Disc, 7.5mm
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Resistance in Ohms @ 25°C:
16
Resistance Tolerance:
±15%
B Value Tolerance:
B0/50:
B25/50:
3200K
B25/75:
Operating Temperature:
-30°C ~ 60°C
Power - Max:
600 mW
Length - Lead Wire:
1.18" (30.00mm)