Panasonic Electronic Components ERT-D3FGL501S
Part No.:
ERT-D3FGL501S
Package:
Disc, 7.5mm
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsERT-D3FGL501S.pdf
Description:
THERMISTOR NTC 500OHM 4000K DISC
Package/Case:
Disc, 7.5mm
Obsolete
Resistance in Ohms @ 25°C:
500
Resistance Tolerance:
±15%
B25/50:
4000K
B25/75:
Operating Temperature:
-30°C ~ 60°C
Power - Max:
600 mW
Length - Lead Wire:
1.18" (30.00mm)