Panasonic Electronic Components EXB-N8V220JX
Part No.:
EXB-N8V220JX
Manufacturer:
Panasonic Electronic Components
Category:
Resistor Networks, Arrays
Package:
0804, Concave, Long Side Terminals
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsEXB-N8V220JX.pdf
Description:
RES ARRAY 4 RES 22 OHM 0804
Manufacturer:
Series:
EXB
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Circuit Type:
Isolated
Resistance (Ohms):
22
Tolerance:
±5%
Number of Resistors:
4
Resistor Matching Ratio:
Resistor-Ratio-Drift:
Number of Pins:
8
Power Per Element:
31mW
Temperature Coefficient:
±200ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Grade:
Qualification:
Applications:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max):
0.022" (0.55mm)