Littelfuse Inc. GTCR37-231M-R10-FS
Part No.:
GTCR37-231M-R10-FS
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
Gas Discharge Tube Arresters (GDT)
Package:
Radial Cylinder, 3 Lead
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsGTCR37-231M-R10-FS.pdf
Description:
GDT 230V 10KA 3 POLE TH
Shipping
Inventory:775
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package/Case:
Radial Cylinder, 3 Lead
Series:
GT
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Voltage - DC Spark Over (Nom):
230 V
Impulse Discharge Current (8/20µs):
10000A (10kA)
Tolerance:
±20%