Littelfuse Inc. GTCS35-201M-R05
Part No.:
GTCS35-201M-R05
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Category:
Gas Discharge Tube Arresters (GDT)
Package:
3-SMD Cylinder Square End
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsGTCS35-201M-R05.pdf
Description:
GDT 200V 5KA 3 POLE SMD
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package/Case:
3-SMD Cylinder Square End
Series:
GT
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Voltage - DC Spark Over (Nom):
200 V
Impulse Discharge Current (8/20µs):
5000A (5kA)
Tolerance:
±20%