Thomas Research Products LHMTS1-24V-LA-M
Part No.:
LHMTS1-24V-LA-M
Manufacturer:
Thomas Research Products
Category:
Proximity/Occupancy Sensors Finished Units
Package:
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsLHMTS1-24V-LA-M.pdf
Description:
LIGHTHAWK VACANCY MULTI-TECHNOLO
Manufacturer:
Thomas Research Products
Series:
LightHAWK2™
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Sensor Type:
Passive Infrared, Ultrasonic
Voltage - Supply:
24V
Coverage:
1000 Square Feet
Output Type:
Relay
Mounting Type:
Wall Switch
Color:
Almond, Light
Operating Temperature:
0°C ~ 40°C
Manual Override:
Yes
1. How to order LHMTS1-24V-LA-M on DeepFinds Electronics?
3. Are the LHMTS1-24V-LA-M price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LHMTS1-24V-LA-M?
Image LHMTS1-N-WH LHMTS1-N-WH-M LHMTS1-G-WH-M LHMTS1-N-BK LHMTS1-N-GY
Part Number LHMTS1-N-WH LHMTS1-N-WH-M LHMTS1-G-WH-M LHMTS1-N-BK LHMTS1-N-GY
Series LightHAWK2™ LightHAWK2™ LightHAWK2™ LightHAWK2™ LightHAWK2™
Packaging Box Box Box Box Box
Product Status Active Active Active Active Active
Voltage - Supply 120/277VAC 120V ~ 277V 120V ~ 277V 120/277VAC 120/277VAC
Coverage 1000 Square Feet 1000 Square Feet 1000 Square Feet 1000 Square Feet 1000 Square Feet
Output Type Relay Relay Relay Relay Relay
Mounting Type Wall Mount Wall Switch Wall Switch Wall Mount Wall Mount
Color White White White Black Gray
Operating Temperature 0°C ~ 40°C 0°C ~ 40°C 0°C ~ 40°C 0°C ~ 40°C 0°C ~ 40°C