Texas Instruments LM4128AMF-2.5
Part No.:
LM4128AMF-2.5
Package:
SC-74A, SOT-753
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsLM4128AMF-2.5.pdf
Description:
IC VREF SERIES 0.1% SOT23-5
Package/Case:
SC-74A, SOT-753
Product Status:
Obsolete
Voltage - Output (Min/Fixed):
2.5V
Voltage - Output (Max):
Current - Output:
20 mA
Tolerance:
±0.1%
Temperature Coefficient:
75ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz:
275µVp-p
Noise - 10Hz to 10kHz:
Voltage - Input:
2.9V ~ 5.5V
Current - Supply:
100µA
Current - Cathode:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TJ)
Supplier Device Package:
SOT-23-5
1. How to order LM4128AMF-2.5 on DeepFinds Electronics?
3. Are the LM4128AMF-2.5 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LM4128AMF-2.5?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of LM4128AMF-2.5.
Image LM4128AMF-3.3/NOPB LM4128AMF-2.5/NOPB LM4128AMF-1.8/NOPB LM4128AMF-4.1/NOPB LM4128AMF-3.0/NOPB
Package/Case SC-74A, SOT-753 SC-74A, SOT-753 SC-74A, SOT-753 SC-74A, SOT-753 SC-74A, SOT-753
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Reference Type Series Series Series Series Series
Output Type Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V 2.5V 1.8V 4.096V 3V
Current - Output 20 mA 20 mA 20 mA 20 mA 20 mA
Tolerance ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1% ±0.1%
Temperature Coefficient 75ppm/°C 75ppm/°C 75ppm/°C 75ppm/°C 75ppm/°C
Noise - 0.1Hz to 10Hz 310µVp-p 275µVp-p 170µVp-p 350µVp-p 285µVp-p
Voltage - Input 3.7V ~ 5.5V 2.9V ~ 5.5V 2.2V ~ 5.5V 4.496V ~ 5.5V 3.4V ~ 5.5V