MACOM Technology Solutions MAGX-000035-01000P
Part No.:
MAGX-000035-01000P
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMAGX-000035-01000P.pdf
Description:
RF MOSFET HEMT 50V
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Series:
Package/Case:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Technology:
HEMT
Configuration:
Frequency:
3.5GHz
Gain:
17dB
Voltage - Test:
50 V
Current Rating (Amps):
500mA
Noise Figure:
Current - Test:
30 mA
Power - Output:
10W
Voltage - Rated:
65 V