MACOM Technology Solutions MAGX-000035-01500S
Part No.:
MAGX-000035-01500S
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Category:
Single FETs, MOSFETs
Package:
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMAGX-000035-01500S.pdf
Description:
RF MOSFET HEMT 50V
Manufacturer:
MACOM Technology Solutions
Series:
Package/Case:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Technology:
HEMT
Configuration:
Frequency:
0Hz ~ 3GHz
Gain:
15.5dB
Voltage - Test:
50 V
Current Rating (Amps):
800mA
Noise Figure:
Current - Test:
15 mA
Power - Output:
500mW
Voltage - Rated:
65 V