MACOM Technology Solutions MAGX-000035-045000
Part No.:
MAGX-000035-045000
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMAGX-000035-045000.pdf
Description:
RF MOSFET HEMT 50V
Frequency:
0Hz ~ 3.5GHz
Gain:
18dB
Voltage - Test:
50 V
Current Rating (Amps):
3A
Noise Figure:
Current - Test:
100 mA
Power - Output:
900mW
Voltage - Rated:
65 V