MACOM Technology Solutions MAGX-000912-250L00
Part No.:
MAGX-000912-250L00
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMAGX-000912-250L00.pdf
Description:
RF MOSFET HEMT 50V
Gain:
18.6dB
Voltage - Test:
50 V
Current Rating (Amps):
8.6A
Noise Figure:
Current - Test:
250 mA
Power - Output:
250W
Voltage - Rated:
65 V