MACOM Technology Solutions MAGX-001220-100L00
Part No.:
MAGX-001220-100L00
Datasheet:
DeepFinds ElectronicsMAGX-001220-100L00.pdf
Description:
RF MOSFET HEMT 50V
Frequency:
1.2GHz ~ 2GHz
Gain:
14.8dB
Voltage - Test:
50 V
Current Rating (Amps):
4.5A
Noise Figure:
Current - Test:
500 mA
Power - Output:
100W
Voltage - Rated:
65 V