MF72-003D13.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MF72-003D13.
| Image | |||||
| Manufacturer | Cantherm | Cantherm | Cantherm | Cantherm | Cantherm |
| Series | MF72 | MF72 | MF72 | MF72 | MF72 |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| R @ 25°C | 10 Ohms | 200 Ohms | 10 Ohms | 5 Ohms | 16 Ohms |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Current - Steady State Max | 1 A | 200 mA | 2 A | 4 A | 700 mA |
| R @ Current | 616 mOhms | 11.65 Ohms | 458 mOhms | 156 mOhms | 1.003 Ohms |
| Diameter | 0.354" (9.00mm) | 0.354" (9.00mm) | 0.433" (11.00mm) | 0.512" (13.00mm) | 0.354" (9.00mm) |
| Lead Spacing | 0.197" (5.00mm) | 0.197" (5.00mm) | 0.295" (7.50mm) | 0.295" (7.50mm) | 0.197" (5.00mm) |